Inprimatu

Whatsapp ikonoa

Jorge Mota Iglesias


Ardura: Talde Popularreko zinegotzia

Informazio orokorra



Jaioteguna eta jaioterria:
Zamora, 1959ko urriaren 31n

Ikasketak:
  • Industria maisua
  • Elektrizitatea eta elektronika
  • Instalazio eta linea elektrikoetako teknikari espezialista

Lanbide esperientzia

  • Gipuzkoako Probintzia Auzitegiko Justizia Administrazioko bitarteko laguntzailea, 1982/02/01etik 1987/11/3ra.
  • 1987an Justizia Administrazioko laguntzaile izateko oposizioa gainditu zuen.
  • 1987/11/4tik 1988/05/29ra, karrerako funtzionario gisa izan nintzen Torrelavegako Lehen Auzialdiko eta Instrukzioko 2. Epaitegian (Kantabria).
  • 1988/05/30etik 1989/12/26ra, Basauriko (Bizkaia) Barrutiko Epaitegiko Justizia Administrazioko laguntzaile titularra izan nintzen.
  • 1989/12/27tik 1992/03/31ra, Justizia Administrazioko laguntzaile titular gisa, Donostiako 2. Zigor Epaitegian.
  • 1992/04/01etik 1992/12/20ra, Donostiako Zigor Betearazpenak Izapidetzeko Bulego Bateratuko Justizia Administrazioko laguntzaile titular gisa.
  • 1992/12/21etik 1995/09/29ra, Justizia Administrazioko laguntzaile gisa, Donostiako 4. Instrukzio Epaitegian.
  • 1994an, JUSTIZIA ADMINISTRAZIOKO OFIZIALEN KIDEGO NAZIONALEKO OPOSIZIOA GAINDITU ZUEN. GAUR EGUN, KUDEAKETA PROZESAL ETA ADMINISTRATIBOAREN KIDEGOA DA.
  • 1995/09/29an, 2011/11/15era arte, Donostiako Izapidetze/Betearazpen Penaleko Bulego Bateratuko Justizia Administrazioko ofizial titular gisa hartu nuen kargua.
  • 2011/11/16tik gaur arte, Justizia Administrazioko PROZESU ETA ADMINISTRAZIO KUDEATZAILE gisa, Donostiako Zigor arloko 1 zenbakiko Epaitegian.

Beste datu interesagarri batzuk

  • 1990/03/14an ETA talde terroristak Ángel Mota Iglesias ene anaia erail izanaren ondorioz, 1990eko irailean DENON ARTEAN / PAZ Y RECONCILIACIÓN elkartean izena eman nuen, Cristina Cuestak zuzentzen zuelarik. Zuzendaritza Batzordeko kide izan nintzen, EAEko Terrorismoko Biktimen Elkartea (COVITE) eratu genuen arte (1999/07/15).
  • 2010. urtetik 2011. urtera, COVITE zuzendu nuen, lehendakari modura, eta ardura hori utzi egin behar izan nuen bularreko bi angina izatearen ondorioz.
  • 2011tik 2013ra, COVITEko Zuzendaritza Batzordeko kide izan nintzen.
  • Bi urtez gaixo egon ondoren, 2015. urtean Terrorismoaren Biktimen Elkarteak Euskal Autonomia Erkidegoan eta Nafarroan duen Ordezkaritzaren ardura hartu nuen, 2017ra arte, ordezkari gisa.
  • 2017tik gaur arte, Terrorismoaren Biktimen Elkarteak (AVT) Euskal Herrian duen ORDEZKARIA naiz.

Harremanetarako

jorge_mota@donostia.eus