Ekintzen Agenda Portlet

Erakutsi agendako ekintza guztiak


 AGENDA Apirila 19-25

 

Donostiako 71. Zinemaldia

Donostiako 71. Zinemaldia
Hasiera Data
Ira 22
Amaiera Data
Ira 30
Lekua:
Hainbat
Ordua:
Hainbat
Prezioa:
8,50 € (*)
Antolatzailea:
Donostiako Udala + Gipuzkoako Foru Aldundia + Eusko Jaurlaritza

 

AURKEZTUTAKO FILME GUZTIEK JATORRIZKO BERTSIOAN ERAKUTSIKO DIRA GAZTELANIA EDO INGELESEZKO AZPITITULUEKIN

 

FILMAK:

 

SAIL OFIZIALA

 

KIMITACHI WA DO IKIRUKA / THE BOY AND THE HERON

Hayao Miyazaki

Japonia

Lehiaketatik kanpo

 

DANCE FIRST

James Marsh

Erresuma Batua - Hungaria - Belgika

Lehiaketaz kanpo

 

ALL DIRT ROADS TASTE OF SALT

Raven Jackson

AEB

     

CHUN XING / A JOURNEY IN SPRING

Tzu-Hui Peng  +  Ping-Wen Wang 

Taiwan

 

EL SUEÑO DE LA SULTANA / SULTANA'S DREAM (SULTANAREN AMETSA)

Isabel Herguera

Espainia - Alemania

 

EX-HUSBANDS

Noah Pritzker

AEB

 

FINGERNAILS

Christos Nikou

AEB

 

GREAT ABSENCE

Kei Chika-Ura

Japonia

 

KALAK

Isabella Eklöf

Danimarka - Suedia - Norvegia - Finlandia - Groenlandia - Herbehereak

 

L'ÎLE ROUGE / RED ISLAND

Robin Campillo

Frantzia - Belgika

 

LA PRÁCTICA / THE PRACTICE

Martín Rejtman

Argentina - Txile - Portugal - Alemania

 

LE SUCCESSEUR / THE SUCCESSOR

Xavier Legrand 

Frantzia

 

MMXX

Cristi Puiu

Errumania - Moldaviako Errepublika - Frantzia

 

O CORNO / THE RYE HORN

Jaione Camborda

Espainia - Portugal - Belgika

 

PUAN

María Alché + Benjamín Naishtat 

Argentina - Italia - Alemania - Frantzia - Brasil

 

THE ROYAL HOTEL

Kitty Green

Australia

 

UN AMOR

Isabel Coixet

Espainia

 

UN SILENCE / A SILENCE

Joachim Lafosse 

Belgika - Frantzia - Luxemburgo

 

LA MESÍAS

Javier Calvo + Javier Ambrossi 

Espainia

 

THEY SHOT THE PIANO PLAYER

Fernando Trueba + Javier Mariscal 

Espainia

 

UN MÉTIER SÉRIEUX / A REAL JOB

Thomas Lilti 

Frantzia

 

DONOSTIA SARIA EMANALDIAK

 

CERRAR LOS OJOS / CLOSE YOUR EYES

Víctor Erice

España - Argentina

 

KIMITACHI WA DO IKIRUKA / THE BOY AND THE HERON

Hayao Miyazaki

Japonia

 

NEW DIRECTORS

 

CAREFREE DAYS

Liang Ming

Txina

Inaugurazioa

 

KIRI NO FUCHI / BEYOND THE FOG

Daichi Murase

Japonia

Klausurako filma

 

ACHILLES

Farhad Delaram

Iran - Alemania - Frantzia

 

BAHADUR THE BRAVE

Diwa Shah

India

 

BAURYNA SALU

Askhat Kuchinchirekov

Kazakhstan

 

EL OTRO HIJO / THE OTHER SON

Juan Sebastián Quebrada

Kolonbia - Frantzia - Argentina

Europa-Latinoamerika Koprodukzio Foroa 2020

 

HI, MOM

Ilia Malakhova

Errusia

 

LA ESTRELLA AZUL / THE BLUE STAR

Javier Macipe

Espainia - Argentina

 

LAST SHADOW AT FIRST LIGHT

Nicole Midori Woodford

Singapur - Japonia - Eslovenia - Filipinak - Indonesia

 

LES RAYONS GAMMA / GAMMA RAYS

Henry Bernadet

Kanada

 

MOTHER, COUCH!

Niclas Larsson 

AEB - Danimarka - Suedia

 

HORIZONTES LATINOS

 

EL VIENTO QUE ARRASA / A RAVAGING WIND

Paula Hernández 

Argentina - Uruguai

Inaugurazioa Europa-Latinoamerika Koprodukzio Foroa 2021

 

PEDÁGIO / TOLL

Carolina Markowicz

Brasil - Portugal

Klausurako filma

 

ALEMANIA

María Zanetti

Argentina - Espainia

Europa-Latinoamerika Koprodukzio Foroa 2021

 

BLONDI

Dolores Fonzi

Argentina - Espainia - AEB

 

CLARA SE PIERDE EN EL BOSQUE / CLARA GETS LOST IN THE WOODS

Camila Fabbri

Argentina

 

EL CASTILLO / THE CASTLE

Martín Benchimol 

Argentina - Frantzia - Espainia

WIP Latam 2022

 

EL ECO / THE ECHO

Tatiana Huezo

Mexiko - Alemania

 

ESTRANHO CAMINHO / A STRANGE PATH

Guto Parente 

 

Brasil

WIP Latam 2022

 

HEROICO / HEROIC

David Zonana

Mexiko

 

LOS COLONOS / THE SETTLERS

Felipe Gálvez

Txile - Argentina - Erresuma Batua - Taiwan - Frantzia - Danimarka - Suedia

 

LOS IMPACTADOS

Lucía Puenzo

Argentina

 

TÓTEM / TOTEM

Lila Avilés

Mexiko

 

ZABALTEGI – TABAKALERA

 

FILM ANNOCE DU FILM QUI N'EXISTERA JAMAIS: <<DRÔLES DE GUERRES>> / TRAILER OF THE FILM THAT WILL NEVER EXIST: <<PHONY WARS>>

Jean-Luc Godard

Frantzia - Suitza

Inaugurazioa

 

SUBETE NO YORU WO OMOIDASU / REMEMBERING EVERY NIGHT

Yui Kiyohara

Japonia

Inaugurazioa

 

EL JUICIO / THE TRIAL

Ulises de la Orden

Argentina - Norvegia - Frantzia - Italia

Klausurako filma

 

ANTIER NOCHE / NIGHTS GONE BY 

Alberto Martín Menacho

Suitza - Espainia

Ikusmira Berriak 2019

 

AUNQUE ES DE NOCHE / EVEN THOUGH IT'S NIGHT

Guillermo García López

Espainia - Frantzia

 

BÉN TRONG VO KEN VANG / INSIDE THE YELLOW COCOON SHELL

An Pham Thien

Singapur - Vietnam - Frantzia - Espainia

 

BLAZH / GRACE

Ilya Povolotsky

Errusia

 

CAMPING DU LAC 

Éléonore Saintagnan

Belgika - Frantzia

 

CONTADORES

Irati Gorostidi 

Espainia

 

DUAN PIAN GU SHI / SHORT STORY

Wu Lang

Txina

 

EL AUGE DEL HUMANO 3 / THE HUMAN SURGE 3

Eduardo Williams

Argentina - Portugal - Herbehereak - Taiwan - Brasil - Hong Kong - Sri Lanka - Peru

 

GAMOPITULI KHALKHI /  WE ARE THE HOLLOW MEN

Rati Oneli

Georgia

 

HERE

Bas Devos

Belgika

 

L'ÎLE / THE ISLAND

Damien Manivel 

Frantzia

 

LA PALISIADA

Philip Sotnychenko

Ukraina

 

LOS DELINCUENTES / THE DELINQUENTS

Rodrigo Moreno 

Argentina - Brasil - Txile - Luxenburgo

 

MAMÁNTULA

Ion de Sosa

Alemania - Espainia

 

MIXTAPE LA PAMPA

Andres Di Tella

Argentina - Txile

 

OR PANAS YACHID / SINGLE LIGHT

Shaylee Atary

Israel

 

ORLANDO, MI BIOGRAFÍA POLITICA / ORLANDO, MY POLITICAL BIOGRAPHY

Paul B. Preciado

Frantzia

 

OYU

Atsushi Hirai 

Frantzia

 

QUITTER LA NUIT / THROUGH THE NIGHT

Delphine Girard

Belgika - Frantzia - Kanada

 

SĪLAN

Ashmita Guha Neogi

Frantzia

 

SUIGYO NO MAJIWARI / TWO OF US

Kohei Igarashi

Japonia - Frantzia

 

XUE YUN / ABSENCE

Wu Lang

Txina

 

PERLAK

 

THE ZONE OF INTEREST

Jonathan Glazer

Erresuma Batua - Polonia

Inaugurazioa (lehiaketa barruan)

 

BÂTIMENT 5 / LES INDÉSIRABLES

Ladj Ly 

Frantzia

Amaiera filma lehiaketaz kanpo

 

AKU WA SONZAI SHINAI / EVIL DOES NOT EXIST

Ryusuke Hamaguchi

Japonia

 

ANATOMIE D'UNE CHUTE / ANATOMY OF A FALL

Justine Triet

Frantzia

 

BASTARDEN / THE PROMISED LAND

Nikolaj Arcel

Danimarka

 

DUMB MONEY

Craig Gillespie

AEB

 

IO CAPITANO / I'M CAPTAIN

Matteo Garrone

Italia

 

KAIBUTSU / MONSTER

Hirokazu Koreeda

Japonia

 

KUOLLEET LEHDET / FALLEN LEAVES

Aki Kaurismäki

Finlandia - Alemania

 

LA MEMORIA INFINITA / THE ETERNAL MEMORY

Maite Alberdi

Txile

 

LA SOCIEDAD DE LA NIEVE / SOCIETY OF THE SNOW

J.A. Bayona

Espainia

 

MAY DECEMBER

Todd Haynes

AEB

 

MEMORY

Michel Franco

Mexiko - AEB

 

PAST LIVES

Celine Song

AEB

 

PERFECT DAYS

Wim Wenders

Japonia - Alemania

 

ROSALIE

Stéphanie Di Giusto

Frantzia

 

ROTER HIMMEL / AFIRE

Christian Petzold

Alemania

 

THE NEW BOY

Warwick Thornton

Australia

 

NEST (FILM LABURRAK)

 

AMMA KI KATHA

Nehal Vyas

India

 

AND THE WIND WEEPS

Aulona Selmani

Suitza

 

ENTRE LES AUTRES

Marie Falys

Belgika

 

GARSTKA ZIEMI / HANDFUL OF DIRT

Izabela Zubrycka

Polonia

 

KAI AŠ BUVAU MALALIETKA / WHEN I WAS A JUVENILE

Severina Vaičiūnaitė

Lituania

 

LAS ESTATUAS / THE STATUES (ESTATUAK)

Natalia García Clark

Mexiko

 

LO QUE LOS ÁRBOLES SUEÑAN / WHAT THE TREES DREAM

Alfonso de Angoitia

Mexiko

 

MERCI POUR VOTRE PATIENCE! / THANK YOU FOR YOUR PATIENCE!

Simon van der Zande

Belgika

 

PIRSAS

Angélica María Torres Tamayo

Kolonbia

 

SI POGUÉS SOSTENIR-ME COM HO FAN ELS ARBRES / IF I COULD BEAR MYSELF LIKE TREES DO

Laura Valenzuela Montero + Ainhoa Díaz Porto 

Espainia

 

SLIMANE

Carlos Pereira

Alemania

 

SOMBRAS NADA MÁS / NOTHING BUT SHADOWS

Kathy Mitrani

AEB

 

TOHIKO / ESCAPE

Miharu Mori

Japonia

 

CULINARY ZINEMA

 

NADA / NOTHING

Mariano Cohn + Gastón Duprat 

Argentina

Inaugurazioa

 

LA PASSION DE DODIN BOUFFANT / THE POT AU FEU

Tran Anh Hung

Frantzia

Klausurako filma

 

NAN FANG NAN FANG / BACK TO THE SOUTH

Xiao Haiping

Txina

 

PACHACÚTEC, LA ESCUELA IMPROBABLE / PACHACÚTEC, THE IMPROBABLE SCHOOL

Mariano Carranza

AEB - Peru

 

SHE CHEF

Melanie Liebheit + Gereon Wetzel 

Alemania - Austria

 

MADE IN SPAIN

 

NO ME LLAME TERNERA

Jordi Évole + Màrius Sánchez 

Espainia

Inaugurazioa

 

LA VIDA DE BRIANEITOR

Álvaro Longoria

Espainia

Klausurako filma

 

AMANECE

Juan Francisco Viruega

Espainia

 

ASEDIO

Miguel Ángel Vivas

Espainia

 

BAJO TERAPIA / UNDER THERAPY

Gerardo Herrero

Espainia

 

CREATURA

Elena Martín Gimeno

Espainia

 

EL FANTÁSTICO CASO DEL GOLEM / THE FANTASTIC GOLEM AFFAIRS

Juan González +  Fernando Martínez 

Espainia - Estonia

 

ELS ENCANTATS

Elena Trapé

Espainia

 

HAY UNA PUERTA AHÍ

Juan Ponce de León +  Facundo Ponce de León

Uruguai - Espainia

 

HORMIGAS PERPLEJAS / PERPLEXED ANTS

Mercedes Moncada Rodríguez 

Espainia

 

LA MEMORIA DEL CINE: UNA PELÍCULA SOBRE FERNANDO MÉNDEZ-LEITE / THE MEMORY OF CINEMA: A FILM ABOUT FERNANDO MÉNDEZ-LEITE

Moisés Salama

Espainia

 

LA SINGLA

Paloma Zapata

Espainia - Alemania

 

LAS CHICAS ESTÁN BIEN / THE GIRLS ARE ALRIGHT

Itsaso Arana

Espainia

 

MATRIA

Álvaro Gago

Espainia

 

MIENTRAS SEAS TÚ / MENTRE SIGUIS TU / WHILE YOU'RE STILL YOU

Claudia Pinto Emperador

Espainia

 

NOTAS SOBRE UN VERANO / NOTES ON A SUMMER

Diego Llorente Díaz

Espainia

 

SEMILLA DEL SON / SEED OF THE SON

JuanMa Betancort

Espainia

 

SICA

Carla Subirana

Espainia

 

UNZUÉ. L'ÚLTIM EQUIP DEL JUANCAR

Jesús Muñoz + Xavi Torres +  Santi Padró 

Espainia

 

UPON ENTRY

Alejandro Rojas +  Juan Sebastián Vásquez 

Espainia

 

ZINEMIRA

 

20.000 ESPECIES DE ABEJAS / 20,000 SPECIES OF BEES (20.000 ERLE ESPEZIE)

Estibaliz Urresola

Espainia

Inaugurazioa

 

MIRANDE, FILM BAT EGITEKO ZIRRIBORROA

Josu Martinez 

Espainia - Frantzia

Klausurako filma

 

BIDASOA 2018-2023

Fermin Muguruza

Espainia

 

BIZKARSORO

Josu Martinez 

Frantzia - Espainia

 

IRATI

Paul Urkijo Alijo

Espainia

 

LAS BUENAS COMPAÑÍAS / IN THE COMPANY OF WOMEN

Silvia Munt

Espainia - Frantzia

 

MISIÓN A MARTE / MISSION TO MARS

Amat Vallmajor del Pozo

Espainia

 

TETUÁN

Iratxe Fresneda

Espainia

 

UNA VIDA NO TAN SIMPLE / NOT SUCH AN EASY LIFE

Félix Viscarret

Espainia

 

BELODROMOA

 

EL OTRO LADO / THE OTHER SIDE

Javier Ruiz Caldera +  Alberto de Toro

Espainia

 

ESTA AMBICIÓN DESMEDIDA / THIS EXCESSIVE AMBITION

Santos Bacana + Cris Trenas + Rogelio Gonzalez

Espainia

 

 

GO!AZEN

Jabi Elortegi Gametxo +  Itziar Gomez Sarasola 

Espainia

 

HAURRENTZAKO ZINEMA

 

AINBO: AMAZONIAKO GERRARIA / AINBO: SPIRIT OF THE AMAZON

José Zelada +  Richard Claus 

Peru - Herbehereak - AEB - Alemania

 

BARRASKILOA ETA BALEA ETA ITSASOKO BESTE IPUIN BATZUK / THE SNAIL AND THE WHALE

Max Lang

Erresuma Batua

 

DORAEMON MOVIE: NOBITAREN DINOSAURIO BERRIA / DORAEMON THE MOVIE: NOBITA'S NEW DINOSAUR

Kazuaki Imai 

Japonia

 

GABI, 8 URTETIK 13 URTERA / GABI: BETWEEN AGES 8 AND 13

Engeli Broberg 

Danimarka - Suedia - Norvegia

 

ILARGIRANTZ / MOONBOUND

Ali Samadi Ahadi 

Alemania - Austria

 

SUPERHEROIEN FAMILIA / JUST SUPER

Rasmus A. Sivertsen

Norvegia

 

 

Lotura interesgarriak
https://www.donostia.eus/ataria/eu/web/ekintzenagenda/gaur?p_p_id=DTIKEkintzenAgendaController&p_p_lifecycle=2&p_p_state=normal&p_p_mode=view&p_p_resource_id=%2FdownloadAgenda&p_p_cacheability=cacheLevelPage&_DTIKEkintzenAgendaController_mvcRenderCommandName=%2Fdetalle&_DTIKEkintzenAgendaController_urlTitle=71%C2%BA-festival-de-san-sebasti%C3%A1n-%7C-donostiako-71.-zinemaldia&_DTIKEkintzenAgendaController_selectedDate=2023-09-22&_DTIKEkintzenAgendaController_resourcePrimKey=18962840&_DTIKEkintzenAgendaController_selectedSearch=4&_DTIKEkintzenAgendaController_showDetail=showDetail