Ekintzen Agenda Portlet

Erakutsi agendako ekintza guztiak


 AGENDA Urria 07-13

 AGENDA Iraila 30-06 Urria

 

Donostia Zinemaldia


		
		Donostia Zinemaldia
Hasiera Data
Ira 16
Amaiera Data
Ira 24
Lekua:
Hainbat
Ordua:
Hainbat
Prezioa:
8,25 (*)
Antolatzailea:
Donostiako Udala + Gipuzkoako Foru Aldundia + Eusko Jaurlaritza

 

AURKEZTUTAKO FILME GUZTIEK JATORRIZKO BERTSIOAN ERAKUTSIKO DIRA GAZTELANIA EDO INGELESEZKO AZPITITULUEKIN

 

FILMAK:

 

SAIL OFIZIALA

 

MODELO 77 / PRISON 77

Alberto Rodríguez

ESPAINIA

Lehiaketatik kanpo

 

MARLOWE

Neil Jordan

ESPAINIA – IRLANDA - FRANTZIA

Klausurako filma (lehiaketatik kanpo)

 

EL SUPLENTE / THE SUBSTITUTE

Diego Lerman

ARGENTINA – ESPAINIA – ITALIA – MEXIKO - FRANTZIA

Europa-Latinoamerika Koprodukzio Foroa 2019

 

GIRASOLES SILVESTRES / WILD FLOWERS

Jaime Rosales

ESPAINIA - FRANTZIA

 

GREAT YARMOUTH-PROVISIONAL FIGURES

Marco Martins

PORTUGAL – FRANTZIA - ERRESUMA BATUA

 

HYAKKA / A HUNDRED FLOWERS

Genki Kawamura

JAPONIA

 

IL BOEMO

Petr Václav

TXEKIAR ERREPUBLIKA – ITALIA – ESLOVAKIA

 

 

KONG XIU / A WOMAN

Wang Chao

TXINA

 

LA CONSAGRACIÓN DE LA PRIMAVERA / THE RITE OF SPRING

Fernando Franco

ESPAINIA

 

LA MATERNAL

Pilar Palomero

ESPAINIA

 

LE LYCÉEN / WINTER BOY

Christophe Honoré

FRANTZIA

 

LOS REYES DEL MUNDO / THE KINGS OF THE WORLD

Laura Mora

KOLONBIA – LUXEMBURGO – FRANTZIA – MEXIKO – NORVEGIA

 

PORNOMELANCOLÍA

Manuel Abramovich

ARGENTINA - FRANTZIA - BRASIL – MEXIKO

Ikusmira Berriak 2018

WIP Latam 2021

 

RESTEN AF LIVET / FOREVER

Frelle Petersen

DANIMARKA

 

RUNNER

Marian Mathias

AEB – ALEMANIA – FRANTZIA

 

SPARTA

Ulrich Seidl

AUSTRIA – FRANTZIA – ALEMANIA

 

SURO

Mikel Gurrea

ESPAINIA

Ikusmira Berriak 2013

 

THE WONDER

Sebastián Lelio

ERRESUMA BATUA – IRLANDA

 

WALK UP

Hong Sansoo

HEGO KOREA

 

APAGÓN / OFFWORLD

Rodrigo Sorogoyen + Raúl Arévalo + Isa Campo + Alberto Rodríguez + Isaki Lacuesta

ESPAINIA

Lehiaketatik kanpo

 

LA (TRÈS) GRANDE ÉVASION / TAX ME IF YOU CAN

Yannick Kergoat

 FRANTZIA

 

EL SOSTRE GROC

Isabel Coixet

ESPAINIA

Emanaldi Bereziak

 

 

DONOSTIA SARIA EMANALDIAK

 

AVEC AMOUR ET ACHARNEMENT / BOTH SIDES OF THE BLADE

Claire Denis

FRANTZIA

 

CRIMES OF THE FUTURE

David Cronenberg

KANADA – GREZIA

 

 

NEW DIRECTORS

 

JEONG-SUN

Jeong Ji-Hye

HEGO KOREA

Inaugurazioa (lehiaketa barruan)

 

GARBURA / CARBIDE

Josip Zuvan

KROAZIA – SERBIA

Klausurako filma

 

A LOS LIBROS Y A LAS MUJERES CANTO / TO BOOKS AND WOMEN I SING

Maria Elorza

ESPAINIA

 

CARBON

Ion Borș

MOLDAVIA – ERRUMANIA – ESPAINIA

WIP Europa 2021

 

CHEVALIER NOIR / A TALE OF SHEMROON

Emad Aleebrahim Dehkordi

FRANTZIA – ALEMANIA – ITALIA – IRAN

 

DEN STORE STILHED / THE GREAT SILENCE

Katrine Brocks

DANIMARKA

 

FIFI / SPARE KEYS

Jeanne Aslan + Paul Saintillan

FRANTZIA

 

FOUDRE / THUNDER

Carmen Jaquier

SUITZA

 

GRAND MARIN

Dinara Drukarova

FRANTZIA

 

LA HIJA DE TODAS LAS RABIAS / DAUGHTER OF RAGE

Laura Baumeister

NIKARAGUA – MEXIKO – HERBEHEREAK – ALEMANIA – FRANTZIA – NORVEGIA – ESPAINIA

Europa-Latinoamerika Koprodukzio Foroa 2019

WIP Latam 2021

 

MIYAMATSU TO YAMASHITA / ROLELESS

Masahiko Sato + Yutaro Seki + Kentaro Hise

JAPONIA

 

NAGISA

Takeshi Kogahara

JAPONIA

 

POKHAR KE DUNU PARA / ON EITHER SIDES OF THE POND

Parth Saurabh

INDIA

 

SECADEROS / TOBACCO BARNS

Rocío Mesa

ESPAINIA – AEB

 

SOMETHING YOU SAID LAST NIGHT

Luis de Filippis

KANADA - SUITZA

 

 

HORIZONTES LATINOS

 

MI PAÍS IMAGINARIO / MY IMAGINARY COUNTRY

Patricio Guzmán

FRANTZIA – TXILE

Inaugurazioa (lehiaketa barruan)

 

LA PIEL PULPO / THE OCTOPUS SKIN

Ana Cristina Barragán

EKUADOR – GREZIA – MEXIKO – ALEMANIA – FRANTZIA

WIP Latam 2021

Klausurako filma

 

1976

Manuela Martelli

TXILE

Proyecta 2018

 

CARVAO / CHARCOAL

Carolina Markowicz

BRASIL – ARGENTINA

 

DOS ESTACIONES

Juan Pablo González

MEXIKO – FRANTZIA – AEB

Europa-Latinoamerika Koprodukzio Foroa 2019

WIP Latam 2021

 

EL CASO PADILLA / THE PADILLA AFFAIR

Pavel Giroud

ESPAINIA – KUBA

 

LA JAURÍA

Andrés Ramírez Pulido

FRANTZIA – KOLONBIA

 

RUIDO / NOISE

Natalia Beristain

MEXIKO

 

SUBLIME

Mariano Biasin

ARGENTINA

 

TENGO SUEÑOS ELÉCTRICOS

Valentina Maurel

BELGIKA – FRANTZIA – COSTA RICA

Proyecta 2020

 

UN VARÓN

Fabián Hernández

KOLONBIA – FRANTZIA – HERBEHEREAK – ALEMANIA

WIP Latam 2021

 

VICENTA B.

Carlos Lechuga

KUBA – FRANTZIA – AEB – KOLONBIA – NORVEGIA

WIP Latam 2021

 

 

ZABALTEGI – TABAKALERA

 

LA MONTAGNE / THE MOUNTAIN

Thomas Salvador

FRANTZIA

Inaugurazioa (lehiaketa barruan)

 

LAS CRIATURAS QUE SE DERRITEN BAJO EL SOL / LES CRÉATURES QUI FONDENT AU SOLEIL

Diego Céspedes

TXILE – FRANTZIA

(Film laburra)

Inaugurazioa (lehiaketa barruan)

 

TRENQUE LAUQUEN

Laura Citarella

ARGENTINA – ALEMANIA

 

A HUMAN POSITION

Anders Emblem

NORVEGIA

 

AMIGAS EN UN CAMINO DE CAMPO / FRIENDS ON A COUNTRY ROAD

Santiago Loza

ARGENTINA

 

BLANK NARCISSUS (PASSION OF THE SWAMP)

Peter Strickland

ERRESUMA BATUA – AUSTRALIA

(Film laburra)

 

 

CARTA A MI MADRE PARA MI HIJO / LETTER TO MY MOTHER FOR MY SON

Carla Simón

ESPAINIA

(Film laburra)

Lehiaketatik kanpo

 

CERDITA / PIGGY

Carlota Pereda

ESPAINIA – FRANTZIA

 

CUERDAS / CHORDS

Estibaliz Urresola

ESPAINIA

(Film laburra)

Zinemira Kimuak

 

DIARIOS

Andrés di Tella

ARGENTINA

 

EL AGUA / THE WATER

Elena López Riera

SUITZA – FRANTZIA – ESPAINIA

Ikusmira Berriak 2018

 

GODLAND

Hylnur Pálmason

DANIMARKA – ISLANDIA – FRANTZIA – SUEDIA

 

HEARTBEAT

Lee Changdong

HEGO KOREA

(Film laburra)

 

HIRUGARREN KOADERNOA / THE THIRD NOTEBOOK

Lur Olaizola

ESPAINIA

(Film laburra)

Lehiaketatik kanpo

Zinemira Kimuak

 

MANTO DE GEMAS / ROBE OF GEMS

Natalia López Gallardo

MEXIKO – ARGENTINA

 

MEET ME IN THE BATHROOM

Dylan Southern + Will Lovelace

ERRESUMA BATUA

 

MUTZENBACHER

Ruth Beckermann

AUSTRIA

 

NANAME NO ROUKA / ITCHAN AND SATCHAN

Takayuki Fukata

JAPONIA

(Film ertaina)

 

NEST

Hylnur Pálmason

DANIMARKA – ISLANDIA

(Film laburra)

 

NOWHERE TO GO BUT EVERYWHERE

Erik Shirai + Masako Tsumura

JAPONIA

(Film laburra)

 

PIAFEE

Ann Oren

ALEMANIA

 

PO SUI TAI YANG ZHI XIN / A SHORT STORY

Bi Gan

TXINA

(Film laburra)

 

UNRUEH / UNREST

Cyril Schaublin

SUITZA

 

 

PERLAK

 

PETER VON KANT

François Ozon

FRANTZIA

Inaugurazioa (lehiaketa barruan)

 

MOONAGE DAYDREAM

Brett Morgen

AEB

Klausurako filma (lehiaketaz kanpo)

 

ARGENTINA, 1985

Santiago Mitre

ARGENTINA – AEB

 

AS BESTAS / THE BEASTS

Rodrigo Sorogoyen

ESPAINIA – FRANTZIA

 

BARDO, FALSA CRÓNICA DE UNAS CUANTAS VERDADES / BARDO, FALSE CHRONICLE OF A HANDFUL OF TRUTHS

Alejandro G. Iñárritu

MEXIKO

 

BROKER

Hirokazu Koreeda

HEGO KOREA

 

CORSAGE

Marie Kreutzer

AUSTRIA – FRANTZIA – ALEMANIA – LUXEMBURGO

 

DON’T WORRY DARLING

Olivia Wilde

AEB

 

EN LOS MÁRGENES / ON THE FRINGE

Juan Diego Botto

ESPAINIA – BELGIKA

 

L’INNOCENT / THE INNOCENT

Louis Garrel

FRANTZIA

 

LIVING

Oliver Hermanus

ERRESUMA BATUA

 

LOS RENGLONES TORCIDOS DE DIOS / GOD’S CROOKED LINES

Oriol Paulo

ESPAINIA

Emanaldi Bereziak

Lehiaketatik kanpo

 

R.M.N.

Cristian Mungiu

ERRUMANIA – FRANTZIA – BELGIKA

 

TORI ET LOKITA / TORI AND LOKITA

Jean-Pierre Dardenne + Luc Dardenne

BELGIKA – FRANTZIA

 

TRIANGLE OF SADNESS

Ruben Östlund

SUEDIA

 

UN AÑO, UNA NOCHE / ONE YEAR, ONE NIGHT

Isaki Lacuesta

ESPAINIA

 

UN BEAU MATIN / ONE FINE MORNING

Mia Hansen-Love

FRANTZIA

 

 

NEST (FILM LABURRAK)

 

ALLEN ZWEIFELN ZUM TROTZ / AGAINST ALL ODDS

Laurenz Otto

ALEMANIA

 

ANABASE

Benjamin Goubet

SUITZA

 

APRÈS LE ROUGE / AFTER THE RED

Marie Sizorn

FRANTZIA

 

BUXIAODEMA / PASS IN SITU

Zhang Fengyi

TXINA

 

ERRO BI

Nagore Muriel Letamendia

ESPAINIA

 

HEART FRUIT

Kim Allamand

SUITZA

 

ILANGA ALIKHO / THE SUN IS MISSING

Advik Beni

HEGOAFRIKA

 

LES HOMMES DE LA NUIT / MEN OF THE NIGHT

Judith Auffray

FRANTZIA

 

MONTAÑA AZUL / BLUE MOUNTAIN

Sofía Salinas Barrera + Juan David Bohórquez Triana

KOLONBIA

 

NOIZKO BASOA / WHEN DOES A FOREST BEGIN (CUANDO EL BOSQUE)

Mikele Landa Eiguren

ESPAINIA

 

QUEM DE DIREITO / THE RIGHTFUL (QUIEN POR DERECHO)

Ana Galizia

BRASIL

 

TROPICALÍA

Rodney Llaverías

DOMINIKAR ERREPUBLIKA

 

TSUKI NO YORU / MOON NIGHT

Manaka Nagai

ALEMANIA

 

 

CULINARY ZINEMA

 

LA HUELLA, HISTORIA DE UN PARADOR DE PLAYA / LA HUELLA. THE STORY OF A BEACH BAR / RESTO

Alessio Rigo de Righi

ARGENTINA

 

MIBU. LA LUNA EN UN PLATO / MIBU. THE MOON ON A DISH

Roger Zanuy

ESPAINIA

Inaugurazioa

 

TSUCHI WO KURAU JUNIKAGETSU / THE ZEN DIARY

Yuji Nakae

JAPONIA

 

VIRGILIO

Alfred Oliveri

ARGENTINA – URUGUAI

Klausurako filma

 

XIAO SHAN HE / NOSTALGIA

Peng Chen

TXINA

 

 

MADE IN SPAIN

 

EL COLOR DEL CIELO / COLOR OF HEAVEN

Joan-Marc Zapata

ESPAINIA

Inaugurazioa

 

LA CASA ENTRE LOS CACTUS / THE HOUSE AMONG THE CACTUSES

Carlota González-Adrio

ESPAINIA

Klausurako filma

 

ALCARRÀS

Carla Simón

ESPAINIA – ITALIA

 

EL AMOR EN SU LUGAR / LOVE GETS A ROOM

Rodrigo Cortés

ESPAINIA

 

EL CRÍTICO / THE CRITIC

Juan Zavala + Javier Morales Pérez

ESPAINIA

 

ENTRE MONTAÑAS / ALONE IN THE MOUNTAIN

Unai Canela

ESPAINIA

 

LA AMIGA DE MI AMIGA / GIRLFRIENDS AND GIRLFRIENDS

Zaida Carmona

ESPAINIA

 

LA MANIOBRA DE LA TORTUGA / UNFINISHED AFFAIRS

Juan Miguel del Castillo

ESPAINIA

 

LLENOS DE GRACIA / FULL OF GRACE

Roberto Bueso

ESPAINIA

 

MI VACÍO Y YO / MY EMPTINESS AND I

Adrián Silvestre

ESPAINIA

 

TENÉIS QUE VENIR A VERLA / YOU HAVE TO COME AND SEE IT

Jonás Trueba

ESPAINIA

 

TEQUILA. SEXO, DROGAS Y ROCK AND ROLL / TEQUILA. SEX, DRUGS AND ROCK AND ROLL

Álvaro Longoria

ESPAINIA

 

TOURNEMENT SUR LES ILES / PACIFICTION

Albert Serra

ESPAINIA

 

 

ZINEMIRA

 

EL VASCO / DEAR GRANDMA

Jabi Elortegi

ESPAINIA – ARGENTINA

Inaugurazioa (lehiaketa barruan)

 

CINCO LOBITOS / LULLABY

Alauda Ruiz de Azúa

ESPAINIA

Amaiera filma (lehiaketaz kanpo)

 

918 GAU / 918 NIGHTS

Arantza Santesteban

ESPAINIA

WIP Europa 2020

Ikusmira Berriak 2018

 

BI ARNAS

Jon Mikel Fernández Elorz

ESPAINIA

 

GESTO

Xuban Intxausti

ESPAINIA

 

KARPETA URDINAK / BLUE FILES

Ander Iriarte

ESPAINIA – FRANTZIA

 

MY WAY OUT

Izaskun Arandia

ESPAINIA

 

CONTADORES / COUNTERS (CONTADORES-EKOAK)

Irati Gorostidi

ESPAINIA

(Film laburra)

Zinemira Kimuak

 

CUERDAS / CHORDS

Estibaliz Urresola

ESPAINIA

(Film laburra)

Zinemira Kimuak

 

FE / FAITH (FEDEA)

Maider Fernández Iriarte

ESPAINIA

(Film laburra)

Zinemira Kimuak

 

HEMEN BIZI DA MAITASUNA / HERE LIVES LOVE

Ainhoa Olaso + Enara García

ESPAINIA

(Film laburra)

Zinemira Kimuak

 

HIRUGARREN KOADERNOA / THE THIRD NOTEBOOK

Lur Olaizola

ESPAINIA

(Film laburra)

Lehiaketatik kanpo

Zinemira Kimuak

 

IRRIST / THIRST

Maider Oleaga

ESPAINIA

(Film laburra)

Zinemira Kimuak

 

LANBROA / MIST

Aitzol Saratxaga

ESPAINIA

(Film laburra)

Zinemira Kimuak

 

 

BELODROMOA

 

BLACK IS BELTZA II: AINHOA

Fermin Muguruza

ESPAINIA – ARGENTINA

 

RAINBOW

Paco León

ESPAINIA

 

SINTIÉNDOLO MUCHO / FEELING IT

Fernando León de Aranoa

ESPAINIA – MEXIKO

 

 

HAURRENTZAKO ZINEMA

 

D’ORTAGNAN ETA HIRU MOSKETXAKURRAK / DOGTANIAN AND THE THREE MUSKEHOUNDS

Toni García

ESPAINIA – INDIA

 

OLTXIAK / THE OGGLIES

Toby Genkel

ALEMANIA

 

SPACE JAM: ARO BERRIA / SPACE JAM: A NEW LEGACY

Malcolm D. Lee

AEB

 

TOM ETA JERRY / TOM & JERRY

Tim Story

AEB

 

TRASH

Francesco Dafano + Luca Della Grotta

ITALIA

 

Lotura interesgarriak
https://www.donostia.eus/ataria/eu/web/ekintzenagenda/gaur?p_p_id=DTIKEkintzenAgendaController_INSTANCE_YGBcTsHWJF0Z&p_p_lifecycle=2&p_p_state=normal&p_p_mode=view&p_p_resource_id=%2FdownloadAgenda&p_p_cacheability=cacheLevelPage&_DTIKEkintzenAgendaController_INSTANCE_YGBcTsHWJF0Z_showDetail=showDetail&_DTIKEkintzenAgendaController_INSTANCE_YGBcTsHWJF0Z_selectedDate=2022-09-23&_DTIKEkintzenAgendaController_INSTANCE_YGBcTsHWJF0Z_selectedSearch=4&_DTIKEkintzenAgendaController_INSTANCE_YGBcTsHWJF0Z_selectedPlace=-1&_DTIKEkintzenAgendaController_INSTANCE_YGBcTsHWJF0Z_articleId=14481771&_DTIKEkintzenAgendaController_INSTANCE_YGBcTsHWJF0Z_selectedType=-1